Jel İlaçlama

Böcek jeli de denilen bu ilaçlar, bir tüp içerisinde bulunurlar ve bunlar hamam böceklerini yok etmek için kullanılan çok çekici yemlerdir. En çekici gıda maddelerinin olduğu alanlarda bile (pastane, mutfak vb.) tercih edilmek için tasarlanmışlardır.

Tercih edilmesi, aynı zamanda hamam böceği ilacı olan jelin kaliteli olmasına da bağlıdır. Jelin kaliteli bir jel olup olmadığı, jel ilaçlama fiyatları üzerinde büyük bir öneme sahiptir. Böcek jeli özellikle hamam böceği mücadelesinde en etkili silahtır.

Jel yemler tespit edilmiş böcek yuvalarının içine ve olabildiğince en yakın yerlerine damlacıklar halinde konulurlar. Böcek yuvalarının bulunması ve hiçbir böcek yuvasının gözden kaçırılmaması, ilaçlamadan maksimum faydayı almak açısından büyük önem taşır.

Bu yüzden ilaçlamanın tecrübeli bir teknisyen tarafından yapılması gerekir. Jel ilaçlama ilacı, rastgele belli aralıklarla koyma işi değildir. Gözden kaçırılan her böcek yuvası yüzünden, hamam böceği mevcudiyeti devam edecektir. Örneğin bulaşık makinesinin veya buzdolabının motor aksamına yuva yapmış olan hamam böceğinin yuvasının içinde yüzlerce böcek bulunabilir.

Jel ilaçlama yalnızca hamam böceği için yapılsada  karınca için de jel özellikli yemler vardır, lakin akrep, sinek vb. haşereler üzerinde etkili değildir.

Acil ilaçlama hizmeti almak için bilgilerinizi doldurun, hemen yardımcı olalım..

Webonda Interactive Media Beyaz Logo